Pracujemy od 7:00 do 20:00.
16.01.2020

Jak dobrać rolety?

Rolety to powszechny element wystroju wnętrz. Ich głównym zadaniem jest ochrona przed słońce oraz zapewnienie prywatności. Wzorów i kolorów jest ponad miarę, więc jak dobrać rolety odpowiednio? To pytanie, które zadaje sobie wiele osób w trakcie wykańczania wnętrza lub remontu. Roleta ma być funkcjonalna, ale także ma pasować do pomieszczenia, w którym będzie przysłaniać okno. Jak się okazuje jej wybór to wcale nie taka prosta sprawa.

Spis treści:

  • Pomiary do rolet

  • Rodzaje rolet

  • Kolorystyka rolet

Jaki wymiar powinna mieć roleta, jakie są rodzaje rolet oraz jaką kolorystyką się kierować, by pasowała do wnętrza? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym wpisie.

Z tekstu dowiesz się, jak dobrać szerokość rolet do okna, jak ma się do tego szerokość szyby, wysokość skrzydła okna i inne, czy rolety dzień noc to dobry wybór do każdego pomieszczenia, jak dbać o rolety okienne, jak dobrać długość rolety, czy powinna być ona krótsza od wysokości skrzydła okna, jak wykonać montaż rolet, jak działa mechanizm rolety, w jaki sposób można zamontować roletę, co ma do tego wysokość wnęki, kiedy sprawdzi się plisa, czy roleta powinna być szersza niż szyba, jak dopasować roletę do pomieszczenia i wiele innych.

Pomiary do rolet - jak zmierzyć okno

Zanim zaczniesz zastanawiać się nad kolorystyką rolet, należy wybrać ich rodzaj i dobrze wymierzyć swoje okno, by rolet nie przeszkadzała w jego użytkowaniu. Zależnie od modelu rolety będą potrzebować odpowiedniej ilości miejsca. Wszystkie wymiary należy zapisać i z nimi udać się do wybranego sklepu lub salonu. Bardzo ważna jest świadomość przestrzeni wokół okna. Ponadto przed pomiarem trzeba zdecydować, czy rolety mają być montowane w sposób inwazyjny lub nieinwazyjny. Rolety zależnie od modelu mogą być zamontowane do ramy okna, ścian, a nawet sufitu.

Rodzaje rolet - rolety w kasecie - rolety wolnowiszące - mini rolety - jak dobrać rolety do okna

Na rynku dostępnych jest wiele modeli rolet. Od klasycznych, które montuje się na suficie, ścianach lub poprzez uchwyty na ramie okiennej. Rolety mini to świetne rozwiązanie do okien, które często otwieramy. Są one montowane bezpośrednio na skrzydle okna. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się rolety rzymskie, które układają się w marszczenia. To rolety lekkie, wytrzymałe i efektowne, są nie tylko ochroną przed światłem, ale także pięknym elementem dekoracyjnym. Poza tym bardzo łatwo można je prać. Najpopularniejsze obecnie rozwiązanie to rolety dzień i noc, składające się z pasów w dwóch kolorach pasują do neutralnych i nowoczesnych wnętrz, są przede wszystkim funkcjonalne. Dostępne są także rolety plisowane, czyli harmonijkowe, których największą zaletą jest możliwość dostosowania pola zasłonięcia okna.

Kolorystyka rolet - rozmiar rolety - jak zmierzyć okno

Wzór i kolor rolet mają duże znaczenie w naszym wnętrzu. Źle dobrany kolor rolet może zaszkodzić danemu pomieszczeniu. Odpowiednio dobrane rolety mogą optycznie powiększyć pokój, ocieplić go, a także sprawić, że pomieszczenie będzie nam przyjazne. Okna po stronie północnej wymagają jasnych, a nawet półprzezroczystych rolet, jest tam mało światła, więc nie warto zmniejszać jego ilości ciemną roletą. Do okien od południowej strony można śmiało wybrać intensywne barwy. W każdym wnętrzu sprawdzą się gładkie rolety w neutralnych barwach jak szarość, czy beż. Te kolory pasują do każdej aranżacji. Ciepłe kolory za to pobudzają wnętrze i często zmieniają barwę wpadających promieni słońca, przez co mamy do czynienia z grą światła.

Szybka wysyłka!

Gwarancja szybkiej dostawy dzięki wysyłce kurierskiej

BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI

Szyfrowane połączenie zabezpieczone certyfikatem SSL

Gwarancja wysokiej jakości

Bezproblemowy zwrot do 14 dni od momentu zakupu i 2 lata gwarancji

Szybka wysyłka!

Gwarancja szybkiej dostawy dzięki wysyłce kurierskiej

BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI

Szyfrowane połączenie zabezpieczone certyfikatem SSL

Gwarancja wysokiej jakości

Bezproblemowy zwrot do 14 dni od momentu zakupu i 2 lata gwarancji