Pracujemy od 7:00 do 20:00.
07.09.2020

Firany i rolety - czy można je łączyć?

Tworząc aranżację okienną mamy do dyspozycji wiele produktów, takich jak firany i zasłony występujące w wielu wzorach i kolorach, różnego typu rolety montowane do ramy, do ściany czy do sufitu, karnisze metalowe, drewniane i z tworzywa... Szeroki wachlarz możliwości może wprawić klienta w oszołomienie i niepewność. Nie możesz się zdecydować pomiędzy roletami a firankami? Dlaczego nie połączyć ich w stylowy duet? Transparentne firany w połączeniu z roletą, to synteza wysokiej funkcjonalności z przytulnym domowym klimatem.  Firany i rolety - czy można je łączyć? Czym się kierować podczas komponowania rolet z firanami? Odpowiadamy.

Spis treści:

  • Czym się kierować podczas komponowania rolet z firanami?

  • Rolety i firany - jak łączyć?

  • Rolety i zasłony - jak łączyć?

We wpisie przeczytasz czym kierować się podczas komponowania rolet z firanami, oraz w jaki sposób łączyć rolety z zasłonami i firanami.

Czym się kierować podczas komponowania rolet z firanami?

Połączenie rolet z firanami lub zasłonami będzie wyglądać korzystnie, pod pewnymi warunkami. Wystarczy przestrzegać kilku ważnych zasad dotyczących aranżacji wnętrz, aby cieszyć się harmonijnym połączeniem rolet z firanami. Po pierwsze należy zachować zdrowy rozsądek i umiar. Nie należy łączyć zbyt wielu faktur, kolorów i deseni tkanin, aby uniknąć efektu nadmiaru i chaosu. Jeżeli decydujemy się na roletę we wzór, zasłona i firana powinny być gładkie i jednokolorowe. I podobnie, jeżeli zdecydujemy się na zasłony we wzorzystą tkaninę rolety i firany pozostawiony w stonowanym, jednolitym kolorze. Stosujmy się także do zasady, że roleta powinna odgrywać główną rolę. Do jej tonacji i koloru dopasowujemy firanę i zasłonę - nie odwrotnie. Bezpiecznym rozwiązaniem jest stosowanie połączenia firan i rolet w takim samym kolorze, o ile uda nam się perfekcyjnie dopasować ich tonację.

Rolety i firany - jak łączyć?

Tutaj także wskazany jest umiar. Do rolet typu dzień-noc bądź plisowanych, które same w sobie mają bardzo ozdobną formę, idealnie będzie pasować gładka firana w białym, kremowych lub jasnym kolorze. Biała i kremowa firana to idealne i uniwersalne wyjście jeżeli rolety mają mieć ozdobną formę lub mają być wykonane z wzorzystego materiału. Przy gładkich firanach, można zastosować ozdobny element w postaci zapięć. Jeżeli firany są zawieszone na karniszu, zapięcia do firany powinny być wykonane z materiału zbliżonego do materiału z jakiego jest wykonany karnisz. Jeżeli karnisz jest chromowany, klamy także powinny być chromowane, jeżeli jest to postarzane złoto - klamry  powinny być wykonane z postarzanego złota. Wzory rolety i firan powinny być dopasowane do wystroju, w jakim jest zaprojektowane pomieszczenie.

Rolety i zasłony - jak łączyć?

Ponownie wiele zależy od rodzaju wybranych do pomieszczenia rolet, oraz tkaniny wykonania. Jeśli są to rolety dzień-noc lub rolety plisowane, zasłony powinny być wykonane z gładkiego materiału i dopasowane do kolorystyki rolet. Jeśli rolety są gładkie i w stonowanym, pastelowym kolorze, zna zasłonach może pojawić się subtelny wzór lecz całość tkaniny powinna być utrzymana w tonacji rolet.

Szybka wysyłka!

Gwarancja szybkiej dostawy dzięki wysyłce kurierskiej

BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI

Szyfrowane połączenie zabezpieczone certyfikatem SSL

Gwarancja wysokiej jakości

Bezproblemowy zwrot do 14 dni od momentu zakupu i 2 lata gwarancji