Pracujemy od 7:00 do 20:00.
Dlaczego warto wybrać karnisz sufitowy podwójny? 05.10.2022

Dlaczego warto wybrać karnisz sufitowy podwójny?

Urządzanie swoje własnego mieszkania czy domu to ogromne wyzwanie. Każdy najmniejszy szczegół ma wtedy ogromne znaczenie. Przykładem tego jest chociażby wybór karnisza. Obecnie element ten nie sprowadza się jedynie do funkcji podtrzymywania firan i zasłon. Często uznawany jest za element dekoracyjny. Nic więc dziwnego, że inwestorzy chcą wybrać dobrej jakości, a przede wszystkim modny karnisz do swojego salonu czy sypialni. Sprawdź, dlaczego warto wybrać karnisz podwójny, gdzie będzie pasował oraz jakie karnisze są obecnie bardzo modne!

Spis treści

Jakie karnisze są modne w 2022?

Jaki wybrać karnisz - pojedynczy czy podwójny?

Jaki karnisz do nowoczesnego salonu?

Jaki karnisz do salonu - pojedynczy czy podwójny?

Ile kosztuje karnisz podwójny?

Dlaczego warto wybrać karnisz podwójny?

Jak zamontować karnisz do sufitu?

Jaki karnisz do sufitu podwieszanego?

Podsumowanie

Jakie karnisze są modne w 2022?

Współcześnie budując domy czy urządzając mieszkania inwestorzy zwracają uwagę nie tylko na to, aby było wygodnie, komfortowo, ale również by było modnie i elegancko. Każdy produkt, każdy element, każdy najmniejszy dodatek ma ogromne znaczenie. Nic więc dziwnego, że tak spora uwaga dotyka kwestii karniszów sufitowych. Jeszcze do niedawna nie miało znaczenia, jaki on będzie - najważniejsze było, aby był solidny i dawał gwarancję utrzymania firanki oraz zasłony. Obecnie wygląd tego dodatku ma niebywałe znaczenie.

Jakie karnisze sufitowe są modne obecnie? Które z nich wiodą prym w 2022 roku? Wszystko zależy od tego, jakie stylu jesteśmy fanami. Jeśli lubisz minimalizm, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na karnisz pojedynczy. Nowoczesne karnisze to też kwestia tego, by nie było go widać, dlatego wiele osób decyduje się na szyny sufitowe. Na rynku nie brakuje jednak karniszów klasycznych, a więc nieco odstających od ściany okiennej. Zazwyczaj wykonywane są z drewna czy z metalu. Sprawdź ofertę na karnisz podwojny.

Do najmodniejszych należą oczywiście karnisze sufitowe, które można zamaskować sufitem podwieszanym czy szyny sufitowe. Karnisze metalowe podwójne sufitowe, jak i drewniane powoli odchodzą w niepamięć. Dostępne karnisze podwójne metalowe i drewniane są w różnych rozmiarach.

Jaki wybrać karnisz - pojedynczy czy podwójny?

Sen z powiek spędza Ci kwestia, jaki karnisz wybrać - podwójny czy pojedynczy? Odpowiedź na to pytanie zależy od tego, co zamierzasz na nim wieszać i jak ma działać. Karnisze sufitowe pojedyncze dobrze sprawdzą się w przypadku, kiedy chcesz mieć w pomieszczeniu wyłącznie firankę bądź firankę z zasłoną, ale bez jej wykorzystywania praktycznego, jedynie w formie ozdoby. Karnisze sufitowe podwójne to już inna kwestia - na jednym wiesza się firankę, a na drugim zasłonę. W przypadku zawieszania firan i zasłon równocześnie idealne będą karnisze podwójne metalowe.

Jaki karnisz do nowoczesnego salonu?

Zastanawiasz się, jaki karnisz wybrać do salonu? Na pewno powinien być dobrany względem stylu panującego wewnątrz. Jeśli stawiasz na styl nowoczesny, możesz śmiało wybrać karnisz sufitowy, który będzie pięknie komponował się zresztą pomieszczenia. Karnisze montowane do sufitu znacznie łatwiej jest zamaskować. Zarwóno pojedyncze jak i podwójne karnisze.

Do nowoczesnego salonu możesz również wybrać karnisze metalowe w kolorze aluminium szczotkowane. Taki typ karnisza montuje się raczej w ścianie, do tego służą specjalne kołki montażowe. Karnisze rurowe z metalu pokrytego powłoką ochronną są znacznie ładniejsze od drewnianych i wpiszą się doskonale w minimalistyczny salon. Jeśli jednak Twój salon urządzony jest w styl vintage, skuś się na karnisz w kolorze mosiądz antyczny.

Jaki karnisz do salonu - pojedynczy czy podwójny?

Karnisz pojedynczy, a może karnisz podwójny sufitowy? Oto jest pytanie. A odpowiedź zależy od tego, czy chcesz mieć minimalistyczne wykończony salon i wszystko pięknie ukryte, nawet zakończenie szyny sufitowej aluminiowej. Karnisze apartamentowe mają to do siebie, że ich nie widać, są bardzo dokładnie skryte, przez co odnosi się wrażenie, iż zasłona bądź firana wypływa z sufitu. Wygodne w obsłudze podwójne szyny sufitowe dają niesamowity efekt, dlatego jeśli planujesz i firankę i zasłonę, warto na nie postawić.

Ile kosztuje karnisz podwójny?

Karnisze sufitowe podwójne cechują się różnymi cenami, a dokładny koszt zależy od długości karnisza, jakości użytych elementów, jak i od koloru. Inna cena będzie, jeśli wybierzesz karnisze metalowe, a inna, jeśli Twoją uwagę przykują szyny sufitowe.

Dlaczego warto wybrać karnisz podwójny?

Nawet, jeśli nie planujesz wieszać zasłon czy firan, warto pokusić się o karnisz podwójny. Nigdy nie wiadomo, czy nie natchnie Ciebie czy innych domowników na jakieś zmiany, a w takiej sytuacji lepiej jest mieć przygotowane zaplecze, zamiast dodatkowo kupować nowy karnisz sufitowy podwójny. Karnisz podwójny wcale nie zabiera dużo więcej miejsca, a daje możliwość zawieszenia zasłon czy dowieszenia firanki, jeśli nie pasuje nam tylko jedna warstwa. Pojedynczy sufitowy przesuwny karnisz nie spełni swojej roli podobnie, jak karnisz podwójny. Miej to na uwadze podczas zamawiania elementów wykończeniowych do swojego domu lub mieszkania.

Jak zamontować karnisz do sufitu?

Karnisze sufitowe podwójne występują w kilku wersjach - jako karnisz rurowy z mocowaniem od góry oraz jako szyna sufitowa. Jeśli chodzi o mocowanie, wpierw trzeba dokładnie ocenić, gdzie ma znaleźć się karnisz. Zazwyczaj odsunięcie od ściany wynosi ok. 5 cm. Taka odległość pozwala na swobodne otwieranie okna, bez konieczności zahaczania o firanki. Po ustaleniu miejsca, trzeba w nich wywiercić dziury pod kołki rozporowe. Zanim zostaną zamontowane, warto wyczyścić otwory odkurzaczem, pochłaniając nagromadzony podczas wiercenia kurz i pył.

Jaki karnisz do sufitu podwieszanego?

W sytuacji, kiedy w salonie masz zamontowany sufit podwieszany, najlepszym wyborem będzie karnisz ścienny. Sufit podwieszany nie jest najlepszym nośnikiem karnisza, mogłoby dojść do nieestetycznych pęknięć, które później trudno byłoby zatuszować. W takim przypadku fantastyczne rozwiązanie stanowi karnisz ścienny montowany podobnie jak sufitowy, tyle że do ściany nad oknem.

Podsumowanie

Karnisz sufitowy podwójny ma wiele zalet - przede wszystkim można go usytuować nieco dalej od okna niż jest to możliwe w przypadku karnisza ściennego. Dodatkowo, można wybrać naprawdę wiele ciekawych opcji, zarówno klasycznych, standardowych, jak i bardziej nowoczesnych w postaci szyny. Podwójny karnisz to gwarancja, że można zawiesić i firankę, i zasłonę, bez rezygnowania z jednego czy drugiego.

Karnisze, niezależnie od wyboru, powinny być przede wszystkim dopasowane do Twoich własnych potrzeb, ale również do stylu w jakim został urządzony salon. Nie poddawaj się myślom, iż karnisz nie ma znaczenia w wystroju pokoju - oczywiście, że ma i to ogromne. Jeśli chcesz, aby karnisza w ogóle nie było widać, warto wybrać taki, który da się zamaskować specjalną maskownicą lub wybrać szynę sufitową, która prezentuje się bardzo elegancko i wytwornie. Sprawdź, co oferujemy w naszym sklepie internetowym i wybierz coś idealnego dla siebie i swoich czterech ścian!

Szybka wysyłka!

Gwarancja szybkiej dostawy dzięki wysyłce kurierskiej

BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI

Szyfrowane połączenie zabezpieczone certyfikatem SSL

Gwarancja wysokiej jakości

Bezproblemowy zwrot do 14 dni od momentu zakupu i 2 lata gwarancji