Pracujemy od 7:00 do 20:00.
22.12.2019

Czym jest roleta ścienna?

Rolety ścienne to idealny wybór dla osób, które chcą mieć rolety w swoich pomieszczeniach, jednak nie mogą zamontować ich na oknie. Rolety tego typu instalowane są na ścianie lub suficie. Dostępne są w najróżniejszych wariantach kolorystycznych, dlatego bez trudu można dopasować wymarzoną roletę do aranżacji wnętrza. Gdzie najlepiej sprawdzą się rolety ścienne? Dla kogo będą odpowiednim wyborem? Wyjaśniamy!

Spis treści:

  • Gładkie wewnętrzne rolety ścienne

  • Rolety ścienne dzień noc

  • Kiedy zdecydować się na rolety ścienne?

Z wpisu dowiesz się, kiedy warto wybrać gładkie ścienne rolety do swoich wnętrz, a kiedy lepiej sprawdzą się rolety dzień noc. 

Gładkie wewnętrzne rolety ścienne

Gładkie rolety ścienne są uniwersalnym wyborem. Tego typu rolety przeważnie mają półzaciemniający poziom. Część promieni słonecznych zostaje wpuszczona do pomieszczenia, a jednocześnie jest ono chronione przed zbyt dużą ilością światła i nagrzewaniem się. Atutem takich rolet ściennych jest to, że są nieskomplikowane w montażu zarówno na ścianie, jak i na suficie. To, co różni rolety ścienne i okienne to odstęp rolety od szyby. Rolety ścienne są mocniej oddalone od szyby, dlatego są szczególnie polecane do pomieszczeń, w których ma być więcej światła dziennego, np. domowym gabinecie. 

Rolety ścienne dzień noc

Przeglądając rolety ścienne wewnętrzne, można zauważyć, że są one również dostępne w wariancie dzień i noc. Tego typu osłony okienne cieszą się ogromną popularnością. Wszystko ze względu na to, że są wysoce funkcjonalne. Rolety dzień i noc to designerskie projekty. Są złożone z naprzemiennie ułożonych pasów - jedne są transparentne, drugie zaciemniające. To dlatego niemal dowolnie możemy sterować ilością światła wpadającą do pomieszczenia. Poziom przepuszczalności jest zależny od gęstości splotu tkaniny, a także od gramatury materiału. Tego typu rolety są polecane szczególnie do nowoczesnych wnętrz. Wnoszą do pomieszczeń nutę elegancji i klasy, a przy tym są bardzo praktyczne.

Kiedy zdecydować się na rolety ścienne?

Pozostaje zatem pytanie, kiedy najlepiej wybrać rolety ścienne? Tego typu rolety sprawdzą się szczególnie wtedy, gdy nie mamy możliwości, aby zamontować rolety w oknie. Można także kupić je w momencie, gdy budowa okna jest skomplikowana, a jednocześnie sposób korzystania z rolety sprawia, że nie ma konieczności montowania osłony okiennej na każdej kwaterze z osobna. Jedna roleta może przesłaniać całe okno. 

Ścienne rolety spełnią swoją rolę także w przypadku, gdy chcemy stworzyć ruchome przepierzenie między dwoma częściami jakiegoś pomieszczenia. Zastąpią nam wtedy parawan. Jak widać, tego typu osłony okienne mogą okazać się nieocenione w wielu sytuacjach. Jeśli montaż tradycyjnych rolet okiennych nie jest możliwy, nic straconego. Rolety ścienne to doskonała, wysoce funkcjonalna alternatywa. Pozwala cieszyć się wygodą rolety tekstylnej bez konieczności stosowania firan i zasłon. Oferta jest naprawdę bogata, więc każdy dobierze rozwiązanie do swoich potrzeb.

Szybka wysyłka!

Gwarancja szybkiej dostawy dzięki wysyłce kurierskiej

BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI

Szyfrowane połączenie zabezpieczone certyfikatem SSL

Gwarancja wysokiej jakości

Bezproblemowy zwrot do 14 dni od momentu zakupu i 2 lata gwarancji