Pracujemy od 7:00 do 20:00.
22.12.2019

Czym czyścić rolety z pleśni?

Wiele osób decyduje się na wybór rolet do swoich wnętrz. Co więcej, są one montowane w kuchni czy łazience, czyli pomieszczeniach, w których panuje duża wilgotność. Gwarantują one spory komfort i prywatność, a jednocześnie prezentują się bardzo efektownie. Niestety, ze względu na kumulującą się wilgoć, z czasem na roletach może pojawić się pleśń. Nie powinniśmy tego lekceważyć, bo grzyb nie tylko wpływa nieestetycznie na wygląd rolety, ale także może powodować reakcje alergiczne czy kłopoty z układem oddechowym. Jak pozbyć się pleśni?

Spis treści:

  • Sprawdzone sposoby na pleśń na rolecie

  • Zminimalizowanie ryzyka powstawania pleśni na roletach

Z poradnika dowiesz się, jak usunąć pleśń z rolety oraz jak skutecznie zapobiegać jej pojawieniu się w przyszłości.

Sprawdzone sposoby na pleśń na rolecie

Na wstępie warto zaznaczyć, że nie można prać rolet w pralce. Większość osłon okiennych jest wykonana z delikatnych materiałów, a pranie mogłoby je zniszczyć. Unikamy także stosowania silnych detergentów. Najlepszym środkiem, który pomoże pozbyć się pleśni, jest mieszanka ciepłej wody oraz delikatnego proszku do prania lub płynu do mycia naczyń. Delikatnie oczyszczamy materiał, wykorzystując do tego miękką gąbkę lub szczoteczkę. Mocne tarcie może spowodować odbarwienie rolety lub uszkodzenie materiału, dlatego myjemy roletę delikatnie. Metoda ta powinna się sprawdzić w większości przypadków. Może się jednak okazać, że pleśń nie zniknęła. Co wtedy? Sięgamy po specjalne środki do walki z pleśnią. Najpierw testujemy detergent w niewidocznym miejscu, a dopiero później na całej rolecie. 

Zminimalizowanie ryzyka powstawania pleśni na roletach

Znacznie lepiej zapobiegać powstawaniu pleśni niż później z nią walczyć. Co zrobić, aby zminimalizować ryzyko jej powstania? Przede wszystkim regularnie wietrzymy pomieszczenia, w których zbiera się wilgoć. Pomyślmy także o dodatkowych zabezpieczeniach jak wentylator czy klimatyzacja. Dobrze poradzi sobie także pochłaniacz wilgoci. Dzięki temu unikniemy zagrożenia.

Polecane wpisy na blogu:

Szybka wysyłka!

Gwarancja szybkiej dostawy dzięki wysyłce kurierskiej

BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI

Szyfrowane połączenie zabezpieczone certyfikatem SSL

Gwarancja wysokiej jakości

Bezproblemowy zwrot do 14 dni od momentu zakupu i 2 lata gwarancji