Pracujemy od 7:00 do 20:00.
16.01.2020

Co na okno kuchenne?

Aranżacja okna w kuchni może wydawać się zbyteczna, ale kuchnia jest sercem domu, więc nawet przestrzeń okienna powinna być estetyczna i funkcjonalna. Wielu osobom wybór rolet do okna kuchennego spędza sen z powiek, nie ukrywając kuchnia, jest miejscem w którym łatwo o zabrudzenia, więc pojawia się pytanie, co na okno w kuchni? Ten temat nie jest aż taki straszny i o optymalne rozwiązanie bardzo łatwo.

Spis treści:

  • Roleta jako dekoracja okna w kuchni

  • Funkcjonalność w dekorowaniu okna kuchennego

  • Rolety rzymskie, czyli optymalne rozwiązanie w kuchni

Jak zaaranżować okno w kuchni? Z tego wpisu dowiesz się, czy roleta może pełnić funkcję dekoracyjną w kuchni, jak zaaranżować okno kuchenne by było funkcjonalne oraz poznasz rolety rzymskie, jako optymalne rozwiązanie w kuchni. Pomoże Ci w odpowiednim udekorowaniu okien kuchennych. 

Roleta jako dekoracja okna w kuchni

Wybór rolet na rynku jest bardzo duży. Rodzaje, materiały i kolory w tym wszystkim każdy może znaleźć coś dla siebie. Rolety sprawdzą się w każdym wnętrzu niezależnie od wystroju czy stylu. Jest to popularne rozwiązanie przez swoją funkcjonalność i jakość. Rolety w kuchni to najlepsze rozwiązanie. Wśród modeli najbardziej do tego pomieszczenia polecane są rolety rzymskie, rolety plisowane i rolety klasyczne. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy swobodnie decydować o stopniu zaciemnienia pomieszczenia. Ponadto większość rolet jest bardzo łatwa w utrzymaniu czystości. Ważne, aby oprócz walorów estetycznych rolety w kuchni nie przepuszczały zbyt dużo promieni słonecznych, dzięki temu nawet podczas gotowania w słoneczny dzień nie odczujemy zbyt dużej temperatury. 

Funkcjonalność w dekorowaniu okna kuchennego

Funkcjonalność w aranżowaniu kuchni powinna być na pierwszym miejscu. Oczywiście należy zachować estetykę, ale nie powinno się jej w pełni ulegać. Rolety spokojnie ochronią nas przed promieniami słonecznymi oraz powstrzymują wścibskie spojrzenia z zewnątrz. Niestety roleta  w kuchni jest narażona na zabrudzenia, dlatego warto wybrać materiał i rodzaj rolety, którą będzie można łatwo wyczyścić. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, dzięki czemu z łatwością dopasujecie rozmiar oraz materiał do swojej kuchni. 

Rolety rzymskie, czyli optymalne rozwiązanie w kuchni

Zastosowanie rolet rzymskich to jedno z najpopularniejszych rozwiązań w kuchni. Są stylowe, eleganckie, a przy okazji w pełni funkcjonalne. Roleta rzymska nie odcina całkowicie światła, a dyskretnie przysłania okno. Obecnie rolety rzymskie umożliwiają na uchylenie okna, a ich montaż odbywa się nieinwazyjnie. Rolety można także swobodnie zdemontować i uprać, czyli są bardzo łatwe w czyszczeniu. Ponadto są proste w obsłudze, a wybór materiałów jest bardzo duży. Roleta rzymska jest zatem rozwiązaniem zarówno funkcjonalnym, jak i estetycznym, bo z pewnością ociepli naszą kuchnię i doda jej szyku. Rolety rzymskie dostosować można do konkretnego pomieszczenia, sprawdzą się zarówno w małej i przyciemnionej, jak i dużej i przestronnej kuchni. 

Szybka wysyłka!

Gwarancja szybkiej dostawy dzięki wysyłce kurierskiej

BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI

Szyfrowane połączenie zabezpieczone certyfikatem SSL

Gwarancja wysokiej jakości

Bezproblemowy zwrot do 14 dni od momentu zakupu i 2 lata gwarancji